O firmie

Cracow Consulting Company: Centrum Ogrzewań Promiennikowych 

Jesteśmy największym w Polsce dystrybutorem promienników 

                              

Nasza działalność

Firma Cracow Consulting Company od ponad 20 lat jest centrum ogrzewań promiennikowych. Naszą misją jest nie tylko sprzedaż promienników do różnorodnych aplikacji ale przede wszystkim doradzanie i dostarczanie Klientom kompletnych, energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań grzewczych w oparciu o promienniki elektryczne i gazowe. 
Proponowana przez nas modernizacja systemów grzewczych ma na celu obniżanie kosztów inwestycji i eksploatacji w obiektach naszych Klientów a także likwidacji emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Od wielu lat współpracujemy z architektami i projektantami, tworząc wspólnie wyjątkowy komfort cieplny w naszych mieszkaniach, domach, obiektach sportowych, halach przemysłowych i wielu innych obiektach. 
Nasze produkty to innowacyjne, wydajne i ekologiczne urządzenia grzewcze, które z powodzeniem sprawdzają się tak w Polsce jak i za granicami naszego kraju. Pozwalają na równomierne, wydajne ale i tanie ogrzanie każdego obiektu jak i procesu technologicznego. 

Historia

Jesteśmy wyłącznym na polskim rynku importerem promienników elektrycznych szwedzkiej firmy ENERGOTECH AB ( ponad 35 lat doświadczenia w produkcji promienników) oraz promienników gazowych włoskiej firmy SIABS ( ponad 50 lat doświadczenia w konstruowaniu promienników) i promienników gazowych katalitycznych INFRAGAS.

Od 1991 roku sprzedajemy nowoczesne systemy grzewcze zdecydowanie różniące się od konwencjonalnych i zapewniające komfort cieplny użytkownikowi.

Specjalizujemy się przede wszystkim w projektowaniu systemów grzewczych do obiektów wielkokubaturowych, takich jak: hale produkcyjne, magazyny, hale sportowe, kościoły.

Nasze promienniki ogrzewają obiekty, w których duże straty ciepła odbywają się przez otwarte bramy (warsztaty samochodowe, hale rozładunkowe, garaże, myjnie, stacje diagnostyczne). Promienniki sprawdzają się doskonale także w warunkach mieszkalnych, prywatnych domach, biurach, obiektach użyteczności publicznej. Przygotowujemy także specjalne aplikacje grzewcze dla procesów technologicznych w różnych gałęziach przemysłu. 

Wybrane realizacje:

Can Pack

    Zaprojektowaliśmy oraz wykonaliśmy montaż zintegrowanego systemu grzewczego przy zastosowaniu promienników elektrycznych i gazowych dla firmy Can Pack na cztery fabryki puszek napojowych o powierzchniach odpowiednio:8500,12 000,13 000 oraz 4000m2. Fabryki znajdują się w: 
•    Dębicy ( zastosowano promienniki gazowe IMPRESIND z serii TUBE ONE, z centralą montowaną poza budynkiem, co pozwala na pobieranie powietrza z zewnątrz i odpływ spalin poza budynek)
•    Bukareszcie ( montaż promienników elektrycznych z serii ENERGOSTRIP EE z 12- letnią gwarancją)
•    Bydgoszczy ( zastosowano promienniki elektryczne z serii EnergoStrip EE)
•    Kijowie ( promienniki elektryczne EnergoStrip EE). 
Równocześnie wykorzystując promienniki ENERGOCASSETTE ( model specjalnie przystosowany do montażu w sufitach podwieszanych), ogrzaliśmy około 1 000- 1 500m2 pomieszczeń biurowych w każdym z tych obiektów. 

Hala tenisowa w Gliwicach

Obiekt w całości ogrzewany jest naszymi promiennikami. Całkowita moc zainstalowana w obiekcie to około 68 kW. Na powierzchni około 2 000m2 zostały zainstalowane promienniki średniotemperaturowe model ENERGOSTRIP typ EE 42. Na podstawie odczytu zużytej energii elektrycznej roczny koszt ogrzewania hali wyniósł około 10 000 zł. przy temperaturze wewnątrz obiektu + 12  do  + 14 °C. 
 

PGE Arena 
Nasze doświadczenie, wiedza techniczna, doskonałe referencje i zaangażowanie pozwoliły nam zrealizować jedną z najważniejszych inwestycji   w Polsce w ciągu ostatnich lat. Ponad 100 sztuk naszych promienników ciepła - ENERGOSTRIP EE- zostało zamontowanych na stadionie PGE ARENA w Gdańsku ( kubatura obiektu to aż 950 000m3). 

Z naszych usług skorzystały również firmy:


AGA LIGHT S.A., Biuro Redakcji Gazety Wyborczej, Black Red White S. A., Fabryka okien Finestra Sp. z o.o., Hortex, MPWiK S.A. Kraków, Naftobudowa S.A., New York City Pizza, ORAS Olesno Sp. z o.o., Petrochemia Płock S.A., PKN Orlen S.A., Polskie Składy Budowlane, salony samochodowe Renault, salony samochodowe Fiata, Rafineria Gdańsk S.A., Stocznia Gdańska S.A., Vesuvius Polska Skawina Sp. z o.o., Zespół 
Elektrowni Wodnych Porąbka Żar S.A., sieć sklepów Żabka Polska S.A. Ogrzaliśmy także wiele innych hal i zakładów przemysłowych, obiektów sportowych, sklepów, restauracji, salonów samochodowych i meblowych, hurtowni, aptek oraz kościołów.