Zalety promienników

promiennik podczerwieni     promiennik elektryczny     promiennik gazowy     promiennik podczerwieni     promiennik elektryczny     promiennik gazowy     promiennik elektryczny


Do głównych zalet promienników zaliczamy:


1.    Równomierny rozkład temperatur w obiekcie pomiędzy podłogą i stropem.
2.    Możliwość tworzenia stref o różnej temperaturze: ogrzewanie stref i stanowisk pracy.
3.    Duża wydajność i oszczędność systemu ( promienniki nie ogrzewają bezpośrednio powietrza, działają jak Słońce, ogrzewające Ziemię: ogrzewają to, co znajduje się w strefie grzewczej urządzenia, powietrze ogrzewane jest tylko pośrednio).
4.    Sterowane termostatem ogrzewanie promiennikowe pozwala na dostosowanie cyklu temperatur w pomieszczeniu do indywidualnych wymagań osoby w nim przebywającej, co w praktyce oznacza pełną bezobsługowość systemu.
5.    Pełna mobilność systemu: promienniki można łatwo zdemontować ale również w każdej chwili można dołożyć promienników, gdy zajdzie potrzeba zwiększenia temperatury w obiekcie. 
6.    Bezawaryjność systemu: awaria jednego urządzenia nie jest awarią całego systemu. 
7.    Brak konieczności konserwacji: doskonała jakość wykonania promienników sprawia, że nie tylko nie muszą być one konserwowane ale nie generują żadnych usterek: promienniki mają bardzo długą żywotność niespotykaną w przypadku instalacji innego niż promienniki systemu grzewczego.
8.    Promienniki posiadają efektywność cieplną na poziomie 100%. 

9.    Precyzja grzania: promienniki można stosować do wygrzewania nawet niewielkich przedmiotów w różnych gałęziach przemysłu. 
10.  Nowoczesny design i elegancja w jednym: promienniki idealnie dostosowują się do nowoczesnych wnętrz, to lubiane i cenione rozwiązanie grzewcze wybierane przez architektów i projektantów. 
11.   Ogrzewanie bezpośrednie – tańsza inwestycja- pobierana energia może być rozliczana przy zastosowaniu II taryfy- można akumulować energię w podłodze i ścianach ( grzejąc na przykład w nocy, kiedy energia jest tańsza), następnie korzystać z wytworzonego ciepła w dzień, kiedy nagrzane obiekty będą oddawały swoje ciepło. 
12.   Promienniki znalazły zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu, ogrzewają małe pomieszczenia w naszych domach i duże hale technologiczne: są uniwersalne i niezawodne.  

promienniki elektryczne     promienniki gazowe     promienniki elektryczne     promienniki podczerwieni     promienniki elektryczne     promienniki podczerwieni     promienniki gazowe